DAY-AC201
AC201 | 1.0 mH | 0.73 Ω | 5% | 20 AWG | Air Core Inductor Crossover Coil
Item number:
DAY-AC201
In stock
4 db
6.42
Dayton Audio
Manufacturer
DaytonAudio
Wire diameter (mm2/AWG)
0.8 mm / 20 AWG
Inductance, L (mH)
2 mH
1.5 mH
1.4 mH
1.2 mH
1 mH
0.9 mH
0.8 mH
0.7 mH
0.6 mH
0.55 mH
0.5 mH
0.45 mH
0.4 mH
0.35 mH
0.3 mH
0.25 mH
0.2 mH
0.15 mH
0.1 mH
db
db
Add to Cart
Add to Favorites
I recommend it
Print
Compare
Question about the product
Data
Reviews
Data
Wire diameter, US (AWG)
20
Wire diameter (mm2/AWG)
0.8 mm / 20 AWG
Inductance, L (mH)
1 mH